Requiem for Immortals – Lee Winter

Marzec 7, 2019

Ta książka to istne szaleństwo.

To nie jest tak, że znam je wszystkie. Wszystkie lesbijskie powieści popularne.  To byłoby niemożliwe (chyba, że ograniczyłybyśmy się do tych wydanych po polsku). Po pierwsze są ich tysiące, po drugie czytam je dopiero od roku, a poza tym mam absorbującą pracę i masę innych obowiązków. Ale takiej książki jeszcze nie czytałam. Jest dobrze napisana (Lee Winter – dobrze pisze), wciągająca, momentami agresywna, ma porządnie skonstruowane postacie, które nie zmieniają swojego nastawienia do życia przy pierwszym spojrzeniu w oczy potencjalnej miłości.

Historia w największym, oferowanym przez wydawnictwo skrócie, brzmi następująco. Natalya Tsvetnenko, światowej sławy wiolonczelistka jest jednocześnie jedną z najbardziej śmiertelnych zabójczyń w świecie australijskiego podziemia. Jest zimna, nieczuła i efektywna. Zabija bez mrugnięcia okiem. Jej kolejne zlecenie zaczyna wzbudzać w niej poważne wątpliwości. Kto mógłby nasłać, kogoś takiego jak ona, na tak niewinną istotę jak Alison Ryan.

Jedna jest starsza, zimna, oschła, „trochę” brutalna, druga na pozór delikatna, miękka i ciepła. Klasyka. Zwłaszcza w powieściach Lee Winter. Ale to jest naprawdę bardzo wciągająca klasyka. Jak wspomniałam na początku zaskakujące jest to, że pomimo ewidentnego wpływu jakie ma na bohaterki spotkanie, nie zmieniają im się charaktery.

Ma też kilka minusów. Ale jest ich mało i są subtelne.

Nie jest to pierwsza, ani oczywiście nie ostatnia powieść Lee Winter. Inne z wydanych jej powieści to między innymi „The Brutal Truth”, „The Red Files”, „Breaking Character”. Wszystkie świetne w swoim gatunku. W 2017 Ylva Publishing wydała napisane przez Lee Winter opowiadanie „Love is Not Nothing”. To kontynuacja „Requiem for Immortals”. 

Lee Winter jest wielokrotnie nagradzaną australijską dziennikarką. Od paru lat pisze tylko powieści i wychodzi jej to fantastycznie. Potwierdzają to liczne nagrody i opinie czytelników na www.goodreads.com

Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana, autorka ma stronę internetową: http://www.leewinterauthor.com/

To pierwszy z pięciu do tej pory wydanych tomów cyklu The Law Games. Każdy kolejny został napisany przez inną autorkę. (nie czytałam ich)


Paperback284 pages

Published – 2016 by Ylva Publishing

Language – English

ISBN – 3955337103

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *