Perfect Rhythm – Jae (Sandra Gerth)

Maj 30, 2019

Aseksualizm. Zaskakująca tematyka jak na romans. Przyznam, że nigdy wcześniej się tym nie interesowałam i pewnie nie sięgnęłabym po to gdyby nie to, że a) Jae jest z wykształcenia psychoterapeutką i czytałam, że zrobiła bardzo dokładną dokumentację przed rozpoczęciem pracy nad tą książką b) znalazłam tę powieść w wersji audiobook na storytel.

Powieść, jak zresztą większość autorstwa Jae, ma bardzo powolne tempo, co niektórym może nie przypaść do gustu.

Bohaterkami są Leontyne Blake, gwiazda muzyki pop, śpiewająca o miłości, ale nie wierząca w nią i Holly Durmmond, aseksualna pielęgniarka.

Leontyne po długiej trasie koncertowej dostaje telefon od swojej matki. Jej ojciec miał poważny udar i leży w domu. W domu, w którym Leontyne nie była od czternastu lat. Małe miasteczko w Missouri jest ostatnim miejscem, w którym miałaby ochotę się znaleźć, ale jedzie. I tam poznaje Holly, młodszą siostrę jednego ze swoich szkolnych kolegów. Holly jest domową pielęgniarką i zajmuje się ojcem Leontyne. Zaprzyjaźniają się, a potem uczucie zaczyna być coraz bardziej romantyczne. Czy relacja między gorącą gwiazdą pop, a kobietą, której nie interesuje sex ma szansę rozwinąć się w coś więcej?

Powieść zawiera dużą ilość informacji dotyczących różnych form aseksualizmu, których jak się okazuje jest bardzo wiele. Było to dla mnie zaskakujące odkrycie, bo wcześniej nie miałam o tym, żadnej wiedzy.

Wydaje mi się, że jest skierowana zarówno do osób seksualnych jak i aseksualnych (ale nie aromantycznych). Jeden rozdział zawiera scenę erotyczną i w wersji audio (nie wiem jak w wersji ebook) jest poprzedzony informacją, że bez straty dla historii może go pominąć.


wersja papierowa i e-book:

peperback – 320 pages

Published – 2017 by Ylva Publishing

Language – English

ISBN – 3955338622

wersja audiobook:

published 2018 by Tantor Audio

read by Angela Dawe

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *