Keepers of the Cave – Gerri Hill

Maj 25, 2019

Ufff… ta książka trzyma w napięciu na tyle mocno, że poza żalem, że się kończy poczułam też pewną ulgę.

Agentki FBI, CJ Johnston i Paige Riley zostają przydzielone do sprawy tajemniczych zaginięć młodych kobiet w Texasie. Pod przykrywką nauczycielki i policjantki mają zinfiltrować znajdujący się w samym środku lasu ośrodek poprawczy dla dziewcząt, a także sąsiadujące z nim prawie wymarłe miasteczko.

Przypadkowe zaginięcia datowane są aż pięćdziesiąt lat wstecz wszystkie w okolicach odizolowanej społeczności Hoganville, które oficjalnie nawet nie istnieje jako miasto.

Wraz z rozwojem akcji zagadka zaginięć wydaje się mieć coraz bardziej przerażające rozwiązanie.

Poza samym wątkiem kryminalnym jest też oczywiście wątek romantyczny. CJ Johnston i Paige Riley mają swoją własną, nie rozwiązaną sprawę. Jedno nocną przygodę sprzed pół roku. Przygodę, o której żadna z nich nie może zapomnieć.

Powieści Gerri Hill naprawdę bardzo lubię. Co, zważywszy na ilość napisanych jej książkom recenzji, łatwo zauważyć. Ta powieść jest moim zdaniem jedną z jej najlepszych (przynajmniej spośród tych, które do tej pory przeczytałam).

Postacie są ciekawe i wielowarstwowe. Pochodzą z różnych środowisk, ale fantastycznie się uzupełniają. CJ Johnston jest na pozór typową podrywaczką. Napięcia związane z pracą rozładowuje w barach i z poznanymi w nich kobietami. Paige Riley woli kąpiele i wino. Koledzy wiedzą, że pochodzi z dobrego domu i ma dużo kasy. Ale to właściwie wszystko co o niej wiedzą. Napięcie między bohaterkami zagęszcza się ze sceny na scenę.

Narracja powieści jest wieloosobowa. Opowiadana jest ustami zarówno CJ i Paige, jak i ich współpracowników i innych spotkanych osób. Część dialogów jest naprawdę bardzo zabawna.

Nie chcę zdradzać szczegółów, ale ostrzegam, że powieść zawiera elementy paranormalne i umieściłabym ją na półce, gdzieś pomiędzy regałami kryminał, romans i horror.

Ku mojej radości jest sequel tej powieści pt. „Weeping Walls”, który zamierzam przeczytać jak tylko znajdę chwilę na e-booka.


paperback – 288 pages

Published – 2012 by Bella Books

Language – English

ISBN – 1594933162

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *