Serenade – Keum Kyesoo

Kwiecień 5, 2019

Przedziwna, trochę przerażająca, składająca się z 83 rozdziałów manga, gatunku yuri (zawierająca erotyczne sceny lesbijskie). Właściwie można by ją zakwalifikować jako thriller romantyczny.

Akcja rozgrywa się głównie w Konserwatorium Muzycznym w Korei, a jej bohaterkami są: młodziutka studentka Yeon Ju, profesorka gry na fortepianie Seo Ji i obsesyjnie w niej zakochana studentka starszego roku Hee Eun. Historia dotyczy głównie rozwijającej się pomiędzy Yeon Ju i Seo Ji namiętności oraz psychopatycznych i niebezpiecznych zabiegów jakich Hee Eun dokonuje, żeby ponętną profesorkę mieć tylko dla siebie.

Nie jestem jakąś wielką miłośniczką mang, ale co jakiś czas trafia się coś co przyciągnie mój wzrok. Tę przeczytałam w całości. Biorąc pod uwagę wszystkie ograniczenia mangi tego typu (serial, ukazujący się w co tygodniowych odcinkach), uważam, że jest całkiem ok. Nie jakaś genialna, ale może to kwestia kulturowa. Kreska jest czysta, a historia momentami ciekawa, wręcz wciągająca, momentami trochę nudnawa lub dziwaczna.

Można ją obejrzeć np. na stronie wydawnictwa, ale widziałam, że jest też dostępna na innych stronach z mangami.


Rozdziały – 83

Autor – Keum Kyesoo

Rok wydania – 2016

Wydawca – Lezhin

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *