Midnight Hunters – L.L. Rand (Radclyffe – Len Barot)

Marzec 14, 2019

Kilka razy zaczynałam tę recenzję i naprawdę jest to bardzo problematyczne. Sześć tomów paranormalnego, lesbijskiego romansu usytuowanego w świecie rządzonym przez kobiety, które są silne, mądre i dzikie. Główne postacie to wilkołaczki, zmiennokształtne, wampirzyce i kobiety, chociaż pojawią się też wróżki.

Cóż mogę powiedzieć. Trup ścieli się gęsto. Gęsta jest również akcja. Ale najgęściej jest od seksu i ugryzień. Im dalszy tom tym więcej seksu. Właściwie to główny temat książki. Bohaterki pękają w szwach od rozsadzającego je testosteronu i żądzy, które są motorem większości akcji. Sypiają z setkami kobiet dopóki nie połączą się z TĄ JEDYNĄ wybranką, która staje się dla nich centrum wszechświata i obiektem wielkiej, nieprzerwanej żądzy. W pierwszym tomie akcja skupia się głównie wokół Sylvan Mir (Alphy Wilkołaków) i Drake (pielęgniarka w miejskim szpitalu), równolegle prowadzony jest wątek Judy Gates (Wampirzyca) i Becki (dziennikarka). W kolejnych tomach pojawia się dużo więcej postaci. Po kilka romansów na tom. Wątki przeplatają się, zaczynają w jednych a rozwijają w kolejnych tomach.

Nie wiem czy ten cykl jest godny polecenia. Jeśli ktoś ma absolutnego hopla na punkcie wilkołaków to pewnie tak. Erotyka, może dlatego, że jest jej aż tak dużo, traci na uroku i robi się monotonna, akcja… no jest tam jakaś akcja, ale dla niej samej nie polecam tej książki. Jest kilka wątków, które przypadły mi do gustu i dlatego doszłam do szóstego tomu, ale generalnie bohaterki są dość płytkie i stereotypowe. Najciekawszymi, pod względem psychologicznym postaciami są ludzie.

Lubię książki Radclyffe. Jest w nich zawsze dużo seksu, ale nie jest on najważniejszy. Ten cykl to bardziej wylane na papier, paranormalne fantazje erotyczne niż historia. Zresztą, może dlatego został pierwotnie napisany pod pseudonimem L.L. Rand, chociaż wszyscy wiedzą, że napisała go Radclyffe.

Napisałam tę recenzję, bo lesbijskiej literatury paranormalnej jest stosunkowo niewiele, a wiem, że ten gatunek ma wiele zagorzałych fanek.

Cykl został wydany przez Bold Strokes Books. Składa się jak na razie z sześciu tomów, ale widziałam na goodreads, że w maju 2019 ma pojawić się kolejny, siódmy tom.


 

1 – „The Midnight Hunt” 2010

2 – „Blood Hunt” 2011

3 – „Night Hunt” 2012

4 – „The Lone Hunt” 2013

5 – „The Magic Hunt” 2014

6 – „Shadow Hunt” 2015

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *