Garoul – Gill Mc Knight

Listopad 28, 2018

Prawdziwa gratka dla fanów romansów paranormalnych, wilkołaków, humoru oraz postaci pełnych wad, niedoskonałości i śmiesznostek. W pięknej, ukrytej przed światem dolinie Little Dip mieszka rodzina Garoul. Dolina to ich azyl, do którego zjeżdżają się przy różnych rodzinnych okazjach z całego świata.

Całą serię przeczytałam praktycznie za jednym posiedzeniem. Na zmianę płacząc ze śmiechu i wstrzymując oddech. Ostatnie czego mogłabym spodziewać się po tego typu literaturze to świetne poczucie humoru. Większość powieści paranormalnych jest przerażająco poważnych, dzielących swoich bohaterów na groźne, agresywne i butchowate wampirzyce bądź wilkołaczki i niewinne, bladolice ludzkie kobiety. Te drugie oczywiście z pewną dozą samodzielności, zaradności i oczywiście z wielką życiową traumą. Nieskazitelnego anioła nie przełknęłaby chyba żadna lesbijka.

Gill McKnight opisuje swoich bohaterów z niesłychaną dozą sympatii, przedstawiając ich w sytuacjach zarówno poważnych, niebezpiecznych jak i zabawnych. Właśnie te zabawne sytuacje sprawiły, że książki te niemalże połknęłam.

„-Do you know what manners are? If so, I suggest you use them.”

Ambereye, 2 tom serii

Kolejną cechą, która wyróżnia tę serię od innych wilkołaczych jest udana próba nadania cech zwierzęcych charakterom postaci z rodziny Garoul. Oczywiście siła, niesłychany słuch i węch są cechą charakterystyczną wszystkich wilkołaków ze światów paranormalnych. Ale tutaj jest tego dużo więcej. Zwłaszcza w ostatnim tomie serii „Silver Collar”, którego jedną z bohaterek jest dzika wilkołaczka Jake.

Jeśli chodzi o erotykę, to w tej serii jest dużo napięcia, ale autorka dużo bardziej skupia się na wzajemnych relacjach i odkrywaniu wzajemnego pociągu niż bezpośrednich opisach zbliżeń. Oczywiście są. To w końcu romanse. Ale jest ich mało.

Muszę tu jednak zaznaczyć, że pierwszy tom, choć ma wiele uroku, jest najsłabszy z całej serii.

Wśród postaci kolejnych tomów znajdują się Leone Graul – córka Alfy, Jolie Graul – despotyczna i jednocześnie urokliwie nieporadna szefowa wydawnictwa, Ren i Jake Graul – dzikie bliźniaczki wygnane z doliny w dzieciństwie, a także Hope Glassy – słodka i opiekuńcza Personal Assistant, Amy Fortune – niezależna ilustratorka

strona autorki: https://gillmcknightwrites.com/


wydane tomy:

Little Dip – 2017 prequel

Goldenseal – 2009

Ambereye – 2010

Indigo Moon – 2011

Silver Collar – 2012

Published – by Bold Strokes Books

Edition Lenguage – English

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *