Under a falling star – Jae (Sandra Gerth)

Grudzień 1, 2018

Urokliwy i lekki romans na zimowe wieczory. 

Austen Brooks nienawidzi wszystkich pierwszych dni. Pierwszych dni szkoły, pierwszych randek, a najbardziej pierwszych dni w nowej pracy. Zawsze musi jej się przytrafić jakaś wpadka. Tym razem zbliżają się święta, a ona zaczyna właśnie pracę sekretarki w międzynarodowej firmie zabawkarskiej, specjalizującej się w grach. Jedno z jej pierwszych zadań, udekorowanie choinki w lobby, kończy się wizytą na ostrym dyżurze z Danielle Saunders (Dee), którą spadająca z choinki gwiazda uderzyła w głowę.

Dee jest znienawidzoną w firmie COO (dyrektor operacyjny) i jednocześnie siostrą bezpośredniego przełożonego Austen. Jest pracoholiczką i lubi mieć wszystko pod kontrolą. Choć na pierwszy rzut oka zbytnio się nie przejmuje opinią współpracowników, nie od razu przyznaje się Austen, że jest tą potworną szefową, o której wszyscy plotkują na korytarzach firmy. Pierwszy raz ktoś ją traktuje jak człowieka, a nie monstrum.

Od tego się zaczyna, a potem jest już lawina miłości i przeciwności losu, które wydają się tak olbrzymie, że nie wiadomo jak ta historia się zakończy.

Dodatkowym atutem jest pojawienie się postaci drugoplanowych Dawn Kinsley i Aiden Carlise, które były bohaterkami innej powieści Jae „Conflict of Interest”, wydanej w 2008 roku.

Historia jest pisana naprzemiennie z perspektywy Dee i Austen. Obie bohaterki są ciekawe i nie stereotypowe. Mimo wad i słabostek od samego początku kibicowałam ich rozwijającej się relacji. Są momenty zabawne i momenty wzruszające. Są wyznania miłości i trochę namiętności. Jest też poszukiwanie samego siebie i walka o swoją niezależność. Jednym słowem – romansidło pełną gębą.

Jae jest jedną z bardziej rozpoznawalnych pisarek anglojęzycznych (angielski nie jest jej pierwszym językiem), specjalizującą się w powoli rozwijających się historiach, z mocnymi bohaterkami, o rozbudowanej psychologii i przemyślanej strukturze tekstu. Właściwie większość jej książek jest godna polecenia.


Paperback – 396 pages

Published – 2014 by Ylva Publishing

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *