Passion’s Bright Fury – Radclyffe (Len Barot)

Listopad 15, 2018

ciepło, cieplej, gorąco, bardzo gorąco… parzy!

Pasja, namiętność i wartka akcja. Czyli Radclyffe w pełnej krasie.

Saxon Sinclair jest Szefem Chirurgii Urazowej w Manhattan Hospital. Całe jej życie kręci się wokół pracy, w której jest fantastyczna. Początkowo nie jest zbyt zachwycona wizją plączącej się po jej oddziale ekipy filmu dokumentalnego poświęconego jej nowej rezydentce. Postawiona jednak przez dyrektora szpitala pod ścianą, nie mam możliwości wycofania się z projektu. Zresztą, po poznaniu reżyserki filmu, Jude Castle, wcale nie ma ochoty mówić „nie”. Obie pracoholiczki, zazdrośnie strzegące swoich mrocznych sekretów nie są w stanie oprzeć się niezwykłemu magnetyzmowi przyciągającemu je nawzajem do siebie.

Bardzo lubię książki Radclyffe. A ta jest jak na razie jedną z moich ulubionych. Fantastyczne i przemyślane postacie. Zarówno te pierwszo- jak i drugoplanowe. Wartka akcja. Dużo opisów medycznych i filmowych świadczących o tym, że autorka doskonale wie o czym pisze. Do tego namiętność… Hot! Hot! Hot!. Być może jest w tej historii więcej namiętności niż subtelnej miłości. Wszystko zależy od tego na co akurat mamy ochotę.

Czytając różne recenzje tej książki zauważyłam, że wiele osób zarzuca Radclyffe, że jej powieści są zbudowane na bardzo podobnej formule. Absolutnie się z tym zgadzam, ale to jest fantastyczna formuła. I jeśli się ją polubi to naprawdę przyjemnie od czasu do czasu do niej wracać.

Radclyffe jest autorką około czterdziestu pięciu romansów i powieści lesbijskich, a także wielu krótkich opowiadań. Pod pseudonimem L.L.Raand napisała również paranormalną serię „The Midnight Hunters”. Ośmiokrotnie była finalistką Lambda Literary Award w kategoriach romans, kryminał i erotyka. Znalazłam jej wypowiedź dotyczącą literatury lesbijskiej „I began reading lesbian fiction at the age of twelve whenI found a copy of Ann Bannon’s Beebo Brinker. That book and others like it convinced me that I was not alone, that there were other women who felt like I did. Our literature provides support and validation and very often, a lifeline, for members of our community throughout the world.” (źródło informacji biograficznych i cytatu: www.goodreads.com)


Paperback – 246 pages

Published – 2006 by Bold Strokes Books

ISBN 1933110546

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *