Lost for Words – Andrea Bramhall

Listopad 18, 2018

Słodko gorzka komedia romantyczna o dorastaniu do spełniania swoich marzeń.

Sasha Adams na pierwszy rzut oka jest szczęśliwa. No może nie szczęśliwa, ale zadowolona. W miarę. Ma 45 lat i mieszka z ekscentryczną matką Fleur w Manchester. Wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Bobbi pracuje w salonie masażu. Każdą wolną chwilę spędza pisząc scenariusze. Wymyślanie historii jest jej największą pasją, ale nie ma odwagi nic z tym zrobić. Na szczęście Fleur i Bobbi mają i wysyłają jeden z jej scenariuszy na konkurs, który ma szansę zmienić życie Sashy.

Producentka i reżyserka Jac Kensington (lat 50) całe życie pracowała na swój sukces. Jej kariera przyćmiła jej życie prywatne, ograniczone do lekkich i nie zobowiązujących związków z dużo młodszymi kobietami. Poszukując nowych tematów do swoich filmów organizuje konkurs scenariuszowy. Tym czego absolutnie się po nim nie spodziewa jest Sasha, jej uwodzicielski głos i piękne oczy.

Czy dwie kobiety z tak różnorodnym bagażem doświadczeń mają szansę być naprawdę razem? Czy może to tylko pożądanie?

Fleur gave her The Look. The Look only a mother can give her child. No matter how old you got. The Look would always make you break out into a case of guilt – even if you hadn’t done anything wrong. The Look should be outlawed under the Geneva Convention. The Look should be a war crime.”

Jednym z największych atutów tej powieści są barwne, wielowymiarowe postacie. Wszystkie mają swoje wady, zalety, marzenia i obawy. Zarówno Sasha i Jac jak i postacie drugoplanowe. Chora na raka Fleur wypiekająca rozweselające brownie, momentami niezdarna Bobbie, czuła i przyjacielska Sophie oraz zazdrosno-melodramatyczna Vanessa. Chwile romantycznych uniesień przeplatają się z momentami smutku i ze scenami komediowymi. Do tego liczne nawiązania do bajki o Piotrusiu Panie

All you need is faith, trust, and a little bit of pixie dust”

Andrea Bramhall jest Brytyjską pisarką. Swoją przygodę z literaturą rozpoczęła w wieku 6 lat. Początkowo były to pojedyncze strony związane wstążką. Obecnie jej półkę z książkami ozdabia statuetka Lambda Literary Award of Lesbian Romance 2014 (za powieść „Clean Slate”). Studiowała muzykę na Manchester Metropolitan University. Skończyła studia w 2002 roku. W tym roku była nominowana do Lambda Literary Award w kategorii Lesbian Mystery, za powieść „The Last First Time”.

Autorka prowadzi bloga: https://andreabramhall.wordpress.com/


ebook – 300 pages

Published – 2018 by Ylva Publishing

Edition Lenguage – English

ISBN – 9783963240645

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *