Heart of the Pack – Jenny Frame

Listopad 17, 2018

Czytadełko. Dość niestety słabiutkie. Może dlatego, że to druga powieść Jenny Frame.

Cała historia ma jakąś konstrukcję i punkty zwrotne… to już coś, ma bohaterki z problemami, ich środowiska, antybohaterki, ma też trochę akcji. Całość jest zrobiona niemalże podręcznikowo. Ale niewiarygodnie.

Główne bohaterki to Selena Miller, znerwicowana, zakompleksiona i na maksa kobieca księgowa i Caden Wolfgang, zastępczyni Alphy wilkołaków z Wolfgang County, silna, dominująca i nienawidząca ludzi. Mają pracować razem. I zaczynają czuć do siebie pociąg. Sfora wilkołaków to wielka, kochająca się i wspierająca rodzina z bardzo klarownym podziałem na dominujące wilki i uległe. Selena jest jeszcze bardziej uległa niż uległe wilki, to stuprocentowa łania. Ten podział mnie wkurza. Wkurzająca jest też Selena. Wkurzająca i zaskakująca, bo przyznam, że nie widziałam nigdy takiej postaci w literaturze lesbijskiej. Jest to najbardziej delikatna i przewrażliwiona osoba jaką wymyśliła pisarka lesbijska. A Caden, jak każdy wilkołak i kowboj (bo akacja dzieje się na głównie na ranczo) jest silną, trochę narwaną i opiekuńczą butch. Akcja toczy się głównie wokół ich pączkującego romansu plus kilku nie najlepszych scen walki.

Sceny erotyczne… matko… wołają o pomstę do nieba. Niektóre sformułowania są tak dziwaczne… nawet nie będę ich tu przytaczać.

Myślę, że napisana dwa lata później przez Jenny Frame powieść o wampirach jest lepsza. Słyszałam, że cykl o dworze królewskim jest najlepszy, ale nie czytałam i nie wiem kiedy mi się trafi nastrój na coś takiego. Możliwe, że nigdy.

Czytałam, że kolejny tom tego cyklu, bo „Heart of the Pack” zapowiadane są jako cykl „Wolfgang County” ma pojawić się w sierpniu. Może lepszy.

Jeśli któraś ma niesłychaną ochotę na powieści o wilkołakach lub zmiennokształtnych polecam raczej cykl Garoul – Gill McKnight, cykl Shape Shifter – Jae lub cykl Midnight Hunters – Radclyffe.


Paperback – 264 pages

Published 2016 by Bold Strokes Books

Language – English

ISBN – 1626395667

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *