Feel Good – reż. Ally Pankiw

Marzec 28, 2020

Sześcioodcinkowy serial Netflixa, produkcji brytyjskiej, częściowo oparty na autobiografii jego głównej gwiazdy, stand-uperki Mae Martin.

Historia zaczyna się dość zwyczajnie. Lesbijka z problemami (Mae Martin) poznaje heteroseksualną George (Charolotte Ritchie). Dziewczyny mają romans, potem zamieszkują ze sobą, próbując się do siebie dopasować. Tylko to dopasowywanie im nie wychodzi. Mae, pracuje jako stand uperka, chodzi spotkania grupy terapeutycznej, bo miała problemy z narkotykami. George jest nauczycielką, wstydzi się, lub też może raczej boi, przedstawić Mae swoim przyjaciołom i rodzicom. Swoją drogą przyjaciół ma naprawdę dziwnych i zdecydowanie nie zasługujących to miano. Niedopasowanie dziewczyn prowadzi do kolejnych kryzysów lub też jednego permanentnego kryzysu, którego żadna z nich nie umie przełamać. Kochają się, ale czy potrafią dać sobie szczęście?

Po pierwszym odcinku myślałam, że nie obejrzę do końca. Po ostatnim, żałuję, że nie ma więcej. Aktorsko jest nieźle. Mae, jedyna nie zawodowa aktorka, rozkręca się z odcinka na odcinek. Postacie drugoplanowe, też są ciekawe i charakterystyczne. George, może wkurzać jako postać, ale jest naprawdę świetnie zagrana i z czasem zaczęłam ją nawet lubić.

Myślę, że to świetna propozycja na kilka wieczorów. Lub jeden wieczór, bo odcinków jest niestety bardzo mało.


Feel Good

reż. Ally Pankiw

prod. Wielka Brytania

2020

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *