Survival Instincts – May Dawney

Sierpień 1, 2019

Postapokaliptyczny Nowy York, jako tło naprawdę wciągającej powieść przygodowej. Cywilizacja jaką znamy skończyła się na długo przed narodzinami Lynn i Dani. Miasta zamieniły się w porośnięte roślinnością ruiny, a dzikie, drapieżne zwierzęta wróciły na szczyt łańcucha pokarmowego.

Lynn, z której perspektywy opowiadana jest historia, wychowała się w dziczy. Jest samotniczką, nie przywykłą do życia wśród ludzi, nastawioną tylko na przetrwanie. Poszukiwanie miejsca na przetrwanie zimy doprowadza ją do Nowego Yorku, gdzie trafia na grupę ludzi. Zmuszona do niebezpiecznej podróży w towarzystwie przywykłej do życia w mieście strażniczki, zaczyna powoli kwestionować swoje dotychczasowe wybory życiowe.

Jest to powieść przygodowa i powieść drogi. Z pewnością nie dla wszystkich, gdyż od razu ostrzegam, że zawiera kilka dość brutalnych scen. Jest również dość wiarygodnie poprowadzona pod kontem psychologii postaci, a świat jest przerażająco realistyczny.

Relacje bohaterek, ich niekiedy okrutne, a w innych momentach bohaterskie zachowania wciągają na tyle, że trudno się od tej powieści oderwać.

Myślę, że jeśli chodzi o postapokaliptyczne światy, ten jak na razie wydaje mi się najlepszym.

Jeśli któraś z Was miałaby ochotę dowiedzieć się więcej o autorce książki to prowadzi ona stronę internetową http://maydawney.com .


paperback – 358 pages

Published – 2018 by Ylva Publishing

Language – English

ISBN – 3955339343

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *