Blend – Georgia Beers

Marzec 30, 2019

Klasyczna powieść obyczajowa i dużo… wina.

Lindsay Kent jest menadżerem winiarni. To praca jej marzeń. Kocha ludzi w niej pracujących i uwielbia wino. Wszystko się komplikuje, kiedy właścicielka winiarni postanawia wyjechać na roczne wakacje, zostawiając u steru Lindsay i swoją córkę Piper Bradshaw.

Lindsay ma masę pomysłów na unowocześnienie winiarni, ale wszystkie musi konsultować z Piper. I nie jest to łatwe. Nie dość, że Piper jest upartym control freakiem to jest również wręcz irytująco pociągająca.

Dla Piper winiarnia to przede wszystkim wspomnienia zmarłego dwa lata wcześniej ojca. Nie bywa tam. Nie jest też otwarta na zmiany. Poza tym ma już pracę w dużej korporacji i nie ma czasu na „zabawę” w knajpę. Przez większość ludzi uważana jest za oziębłą pracoholiczkę. Jest zawsze nienagannie ubrana i panuje nad wszystkim. Nad prawie wszystkim, bo nie może zapanować nad rosnącą fascynacją Lindsay.

Zarówno Lindsay, jak i Piper są bardzo ciekawe, choć momentami nie mogłam zrozumieć ich motywacji. Bohaterki z początku się nienawidzą. Romans rozwija się bardzo powoli. Akcja przyspiesza pod koniec. Być może zbyt nagle i za bardzo na końcu, ale nie zmienia to faktu, że czyta się to z wielką przyjemnością.

Georgia Beers mieszka w NY. Jest jedną z najpopularniejszych pisarek lesbijskich powieści obyczajowych, wielokrotną zdobywczynią wielu nagród literackich, w tym Lambda i Golden Crown Literary Award. Pierwszą lesbijską powieść opublikowała w 2000 roku. Od tego czasu wydała ponad dwadzieścia książek.

Ma stronę internetową: www.georgiabeers.com


 

Paperback – 242 pages

Published – 2018 by Bold Strokes Books

Language – English

ISBN – 1635551897

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *