A Matter of Blood – Catherine Maiorisi

Marzec 26, 2019

(nominowana do Lambda Literary Award 2019 w kategorii najlepszy kryminał)

Podobno to pierwsza napisana przez Catherine Maiorisi powieść. Wielokrotnie poprawiana, przeleżała w szufladzie ponad trzynaście lat, zanim autorka postanowiła ją wydać. Warto było czekać na ten trzymający w napięciu kryminał detektywistyczny z morderczą zagadką.

Zamordowana szefowa wielkiej firmy i ogromna ilość podejrzanych, bo prawie każdy miał motyw i każdy chciałby ją zabić.

Detektyw Chiara Corelli, po powrocie z Afganistanu (wiadomo, pisarka jest amerykańska, a tam każdy szanujący się detektyw musiał być w Iraku lub Afganistanie) zaczyna działać pod przykryciem, próbując rozpracować grupę zaangażowanych w brudne interesy policjantów. Wycofuje się jednak z akcji, po tym jak próbują ją zmusić do morderstwa, żeby udowodniła swoją lojalność. Teraz jest najbardziej znienawidzoną policjantką Nowego Jorku. Znienawidzoną, ale nadal jedną z najlepszych.

P.J. Parker zostaje przydzielona jako partnerka do detektyw Chiary Corelli. To jej szansa, marzyła o tym by być w Wydziale Zabójstw, marzyła o tym by uczyć się od najlepszych, ale zarówno obecna sytuacja Chiary, jak i jej niezbyt przyjemny charakter nie ułatwiają jej tego zadania.

Od razu zastrzegam, że w tej książce nie ma nic romantycznego. To czysty kryminał bez wątków miłosnych.

Podobno to pierwsza książka z cyklu „Chiara Corelli Mystery”. Mam nadzieję, bo już nie mogę się doczekać kolejnych tomów.


ebook300 pages

Published – 2018 by Bella Books

Language – English

ISBN – 9781594935718

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *