Ash – Malinda Lo

Grudzień 11, 2018

Ash” to baśń bezpośrednio nawiązująca do historii Kopciuszka. Lesbijska wersja tej baśni.

Jest więc śmierć matki. Jest ojciec, który wkrótce też umiera pozostawiając biedną dziewczynę na łasce okrutnej macochy i jej córek. Jest i książę z bajki. Ale jest też las pełen niebezpiecznych wróżek, nieroztropne marzenia, za których spełnienie trzeba zapłacić oraz królewska łowczyni, Kaisa. Przyjaźń i rodzące się między nimi uczucie sprawią, że Ash zapragnie żyć. Żyć w realnym świecie. Będzie musiała dokonać jednak wyboru pomiędzy baśniowym światem marzeń, a prawdziwą miłością.

Powieść ma wiele uroku i pięknych opisów. Jeśli ktoś dobrze odnajduje się w baśniowych światach to myślę, że mu się spodoba.

Ash” jest debiutem literackim Malindy Lo, docenionym na wielu festiwalach. Autorka napisała również osadzoną w tym samym świecie powieść „Huntress” (również nominowaną do Lambda Literary Award).

strona internetowa autorki: https://www.malindalo.com/


Paperback – 264 pages

Published – 2009 by Brown Books for Young Readers

Lenguage – English

ISBN – 0316040096

Literary Awards: (m.in.) nominacja do Lambda Literary Award (LGBY Children’s/Young Adult 2010), William C.Morris YA Debut Award (2010), Mythopoeic Fantasy Award Nominee for Children’s Literature (2010).

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *