The Red Files – Lee Winter

Sierpień 20, 2019

To jedna z tych książek, od których naprawdę trudno się oderwać. Zresztą jak od wszystkich autorstwa Lee Winter. Gdybym zrobiła w końcu listę moich TOP10 literatury lesbijskiej to ona na pewno by się tam znalazła (w pierwszej piątce).

The Red Files” to przede wszystkim kryminał, z fantastycznymi bohaterkami i wątkiem miłosnym.

Ambitna, młoda dziennikarka z Iowa, Lauren King, pracuje dla gazety Daily Sentinel w Los Angeles dokumentując imprezowe życie gwiazd. Nie jest to jej zawodowe marzenie, chciałaby zmieniać świat, a nie opisywać, kto z kim przyszedł i jaką miał wtedy torebkę. Ale life is brutal i innej pracy Lauren nie znalazła. Jej życie byłoby z pewnością dużo łatwiejsze gdyby nie Królowa Lodu Catherine Ayers. Była dziennikarka polityczna z Waszyngtonu, która po kompromitującym materiale pracuje w tym samym biurze co Lauren.

Historia rozpędza się kiedy podczas biznesowego lunchu pełnego polityków i gwiazd Lauren wypatruje 34 prostytutki z Nevady. Co one tam robią? Jaki związek ma z tym tanie, różowe wino musujące? Lauren połyka haczyk i postanawia rozwikłać zagadkę, która ciągnie ją coraz głębiej i głębiej, w stronę wielkiej politycznej i bardzo niebezpiecznej afery.

Fabuła opowiadana jest w trzeciej osobie, z punktu widzenia Lauren (naprawdę parę razy marzyłam, żeby spojrzeć na wszystko oczami Catherine, ale myślę, że dzięki temu jej postać wydaje się jeszcze bardziej tajemnicza). Lee Winter trzyma czytelniczki w nieustannym napięciu, jej bohaterki są fascynujące, trudno im nie kibicować.

Pewnego rodzaju schematem powtarzającym się w kolejnych powieściach są bohaterki. Nie żeby były do siebie podobne, ale jedna z nich jest zawsze szczera, prawdziwa i otwarta, a druga jest zimną, niedostępną Królową Lodu. Prym wiedzie jednak wątek kryminalny, a nie romansowy.

Gorąco polecam.

The Red Files” ma swoją kontynuację w opowiadaniu pt. „Flashbang” i drugim tomie „Under Your Skin”.


Paperback – 384 pages

Published – 2015 by Ylva Publishing

Language – English

ISBN – 3955333302

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *