Nights of Silk and Sapphire – Amber Jacobs

Kwiecień 23, 2019

Właściwie nie wiem co o tym myśleć. Tak jak w przypadku większości romansów lub też erotyków, porównując je do literatury pięknej… a nawet większości popularnej, zawsze przegrywają. No może prawie. To słabszy język, na ogół licha konstrukcja i mniej przemyślane bohaterki. Za to więcej emocji. I zdecydowanie więcej seksu. Ta książka to właściwie rozwinięta fantazja erotyczna o haremie i ponętnej wojowniczce.

Sięgnęłam po nią spodziewając się lekkiego podniecenia i bardzo słabej historii. Dlatego jestem zaskoczona, bo fabuła trzyma się jakiejś idei i wątki są w miarę jasne… w miarę. Na pewno nie każdemu ma szansę przypaść do gustu, a większość nawet po nią nie sięgnie. I dobrze. U mnie kiblowała w folderze ze znakami zapytania przez ponad rok. Biorąc jednak pod uwagę to czym ma być, czyli prostym erotykiem, daje radę. Jest dość zgrabna, momentami zabawna, momentami szokująca. Szokująca bo opisana w niej relacja jest poliamoryczna, co z pewnością wiele potencjalnych czytelniczek może odstraszyć.

Początek fabuły w wielkim skrócie (chociaż naprawdę nie wiele trzeba, żeby w skrócie opowiedzieć całość). Młodziutka dziewczyna, Dae zostaje porwana ze swojego rodzinnego miasta przez handlarzy niewolników, którzy planują przeprawić się przez pustynię. Podczas przeprawy zostaje uratowana przez ludzi z pustyni. To dziwny, dziki lud rządzony przez Zafirę Al’Intisar, silną i tajemniczą wojowniczkę o ponętnych szafirowych oczach. Dae zostaje sprowadzona do haremu Zafiry. Początkowo Dae jest zszokowana panującymi w dzikim kraju zwyczajami i odmawia uczestniczeniu w życiu haremu, ale powoli zaczyna zmieniać zdanie. Dalej nie napiszę, bo może ktoś się skusi.

Co wrażliwsze czytelniczki ostrzegam, że pojawiają się w historii relacje poliamoryczne i sex grupowy. Ale… nie ma tam też żadnych scen zmuszania do seksu itp., co przyznam szczerze budziło moje obawy (dlatego też książka ta przeleżała tyle czasu nie przeczytana). Relacja między bohaterkami rozwija się… ku mojemu zaskoczeniu, bardzo powoli.


332 pages

Published –2016 by Ylva Publishing

Language – English

ISBN – 3955335119

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *