Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne – Kathleen Warnock

Listopad 11, 2018

Natknęłam się na ten zbiór w koszyku taniej książki w Carrefourze. Tak. Też byłam zaskoczona. To zbiór z 2010. W jego skład wchodzą opowiadania, które zostały przysłane na konkurs ogłoszony przez wydawnictwo Cleis Press – Kathleen Warnock. Opowiadania stanowiły odpowiedź na hasło „co pociąga lesbijki i czego się boją”. Nie wiem czy to co zostało tam opisane pociąga lesbijki. Na pewno nie mnie. Poza kilkoma wyjątkami większość tych historyjek jest po prostu śmieszna. Nie wiem czy tłumacz miał chociażby materiał do próby ratowania tego materiału. Wyszło słabo.

Tak jak w pozostałych przypadkach literatury wydanej po polsku, publikuję to na blogu tylko ze względu na język wydania.

opis wydawcy:

Zbiór został przygotowany przez uznaną pisarkę i wydawczynię oraz członkinie popularnego w USA zespołu Betty. Wśród kilkunastu autorek znalazły się pisarki, dziennikarki, muzyczki, blogerki i działaczki społeczne.

Piszą o tym, co dla nich najważniejsze i najbardziej podniecające. Epizody rodem z amerykańskich filmów drogi, kobiety przebrane za kaznodziejów, buntowniczki na motocyklach, przykładne żony, artystki i złodziejki – każda przeżywa inne miłosne uniesienia i seksualne przygody…


Wydanie papierowe – 280

wydawnictwo – Wydawnictwo: W.A.B.

rok wydania – 2010

tłumaczenie – Andrzej Panas

ISBN – 9788328008236

tytuł oryginalny – „Best Lesbian Erotica 2010”

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *