Backwards to Oregon – Jae (Sandra Gerth)

Maj 5, 2019

Wielokrotnie wznawiana, nagrodzona Golden Crown Literary Award for Historical Romance (2010), jedna ze sztandarowych powieści Jae.

Historia rozgrywa się na dzikim zachodzie. „Luke” Hamilton żyje w przebraniu mężczyzny odkąd skończyła dwanaście lat. Większą część z tego życie spędziła w armii. Teraz planuje wieść spokojne życie i poszukać szczęścia w Oregonie. Rząd daje śmiałkom 150 akrów. Żonatym śmiałkom nawet więcej. Żona mogłaby być dla niej również fantastyczną przykrywką. Z żoną, nikt nie będzie podejrzewał, że „Luke” jest kobietą.

Nora Macauley dawno straciła wiarę w to że miłość w ogóle istnieje. Dla niej liczy się tylko przetrwanie. Od trzech lat pracuje w burdelu. Co innego może robić samotna, pozbawiona protekcji rodziny kobieta z dzieckiem? Aż tu nagle pojawia się Luke. Tajemniczy znajomy burdelmamy i proponuje jej małżeństwo oraz wyprawę do Oregonu. To szansa na lepsze życie dla córki Nory.

Akcja tej książki rozwija się bardzo powoli. Ale nie jest nudna. Czyta się ją z zapartym tchem. Podróż wozem przez nieurodzajne ziemie może być zaskakująco ciekawa. Zwłaszcza, że autorka zrobiła fantastyczną dokumentację i o życiu w drodze, o karawanach itp. opowiada z wieloma detalami.

Postacie kreowane przez Jae zawsze zapadają w pamięć. To nie są przypadkowe i nieprzemyślane zlepki cech próbujące stworzyć bohaterkę. Może wynika to z zawodowej przeszłości Jae, która przez lata była psychoterapeutką. Zarówno Luke jak i Nora są fantastycznymi bohaterkami, z którymi chce się spędzać wolne wieczory podczas lektury.


paperback – 465 pages

Published – 2007 by Ylva Publishing (w 2017 zostało wydane poprawione, wznowienie powieści)

Language – English

ISBN9783955338701

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *