The Lily and the Crown – Roslyn Sinclair

Styczeń 1, 2019

Ariana Geiker, córka komandora, wiedzie samotnicze życie na statku kosmicznym. Nad ludzi przedkłada towarzystwo badanych przez siebie roślin, tworząc w pokojach prawdziwą dżunglę. Monotonię i spokój przerywa pojawienie się kobiety. Dużo starszej od niej. Kobiety złapanej na pirackim statku kosmicznym, która teraz zostaje przydzielona jako niewolnica Ariany. Nie. Ariana nie chciała niewolnicy. Zwłaszcza inteligentnej, niebezpiecznej, intrygującej i zdającej się wiedzieć niepokojąco dużo o taktyce, gwiazdach i przerażającej, królowej piratów, Mir.

-It’s like kicking a puppy”

-What is?”

-Being angry at you.”

The lily and the crown” to debiut wydawniczy Roslyn Sinclair. Wcześniej publikowała, pod pseudonimem Telanu, krótsze formy fan-fiction oparte o świat z powieści „Diabeł ubiera się u Prady”. W postaci Mir niektórzy dopatrują się niezapomnianej Miarndy Priestley (imię również mogłoby to sugerować), a w postaci Ariany (oczywiście Andrei).

Wiem jak to wszystko brzmi na pierwszy rzut oka. Przeczytałam tę recenzję kilka razy. Ale to się naprawdę dobrze czyta. Napięcia są dobrze skonstruowane. Postacie ciekawe. Całą historię oglądamy tylko z perspektywy Ariany i mimo że jestem ciekawa jej również z punktu widzenia Mir, dla tej opowieści to dobrze.


Paperback – 263

Published – 2017 by Ylva Publishing

Language – English

ISBN – 3955339424

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *