Gerri Hill

Styczeń 7, 2020

Gerri Hill jest amerykańską pisarką. Mieszka w Stanie Texas ze swoją wieloletnią partnerką Diane. Mają ogród warzywny, sad, pięć akrów ziemi i zwierzęta. Rekreacyjnie Gerri lubi się wspinać, spać w namiocie i obserwować ptaki, poza tym gotuje i robi zdjęcia. Wszystko to widać w jej powieściach, którym zajmuje się zawodowo. 

Romanse zaczęła pisać pewnej zimy w górach w Colorado. W 2000 roku została wydana jej pierwsza powieść „One Summer Night” (według samej autorki najsłabsza), a potem przyszły kolejne. Bardzo wiele kolejnych, gdyż jak do tej pory Gerri Hill wydała około 35 powieści. Specjalizuje się głównie w kryminałach z wątkiem romansowym i romansach, a od paru lat jej powieści coraz bardziej kierują się w stronę horrorów. Choć najważniejszym elementem jej powieści jest zawsze relacja miłosna między głównymi bohaterkami, równie silny akcent kładzie na wątki kryminalne, dzięki czemu jest w stanie utrzymać zainteresowanie nie tylko fanek romansów, ale także wielbicielek kryminałów. Jest też nagradzana. Wielokrotnie nagradzana.

Swoim nowym czytelniczkom sugeruje żeby zaczynać od jej starszych powieści. Nie jest to oczywiście konieczne, ale niektóre z jej bohaterek pojawiają się w rolach drugoplanowych w innych powieściach, co przyznam zawsze sprawia mi wielką frajdę. Trzeba jednak przyznać, że późniejsze powieści Gerri Hill są znacznie lepiej napisane.

Wśród jej najbardziej docenianych powieści znajdują się:

Kara’s Moon (2000) – Royal Academy of Bards Hall of Fame (2007)

Seria Hunter (2006 – 2014) – Golden Crown Literary Award for Romantic Suspense/Intrigue/Adventure (2009)

The Killing Room (2006) – Golden Crown for Lesbian Mystery (2007)

Behind the Pine Curtain (2006) – Golden Crown Award for Lesbian Romance (2006)

The Scorpion (2009) – Golden Crown Award for Romantique Suspense /Intrigue/Thriller (2010)

Devil’s Rock (2010) – Golden Crown Award for Romantic Suspence/Intrigue (2011)

Snow Falls (2012) – Golden Crown Award for Traditional Romance (2013)

The Locket (2018) – Nominacja do Lambda Literary Award for Lesbian Mystery (2019)

The Neighbor (2018) – Golden Crown Award for Contemporary Romance: Short Novels (2019)


linki:

Strona internetowa autorki: www.gerrihill.com

Wywiad z Gerri Hill przeprowadzony przez Jae: https://jae-fiction.com/giveaway-of-several-lesbian-romance-novels-by-gerri-hill/

Wywiad z Gerri Hill przeprowadzony przez The Lesbian Review: https://www.thelesbianreview.com/author-profiles/gerri-hill/

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *