A Dr. Kate Morrison Mystery 1-3 – Jessica L.Webb

Grudzień 7, 2019

Nagradzana, kryminalna trylogia Jessici L. Webb, składa się z trzech tomów „Trigger”, „Pathogen” i „Troop” 18. Wszystkie skupiają się wokół dwóch bohaterek, dr Kate Morrison, pracującej na ostrym dyżurze w Vancouver i sierżant Andy Wyles.

Pierwszy tom „Trigger” opowiadany jest z perspektywy dr Morrison, która zostaje wplątana w kryminalną, totalnie zakręconą historię związaną z ludzkimi bombami aktywowanymi za pomocą dotyku. Jedyną osobą, która tych ludzkich bomb może dotknąć bez ich detonacji jest właśnie dr Morroson, która zostaje dołączona do śledztwa prowadzonego przez oziębłą i trochę przerażającą sierżant Wyles. Cała sprawa zaczyna się komplikować wraz z rosnącym pomiędzy obiema kobietami napięciem. Ten tom jest naprawdę świetny.

Drugi tom „Pathogen”, również opowiadany z perspektywy dr Morrison został nagrodzony Lambda Literary Award for Lesbian Mystery (2017). Historia kryminalna jest również zagmatwana i fascynująca. W miasteczku dla bogaczy, Hidden Valley wybucha groźny wirus. Andy próbuje rozwiązać sprawę kryminalną, podejrzewając bioterrorystów, a Kate rozpaczliwie poszukuje metody na wyleczenie zarażonych wirusem mieszkańców. W tym czasie próbują ogarnąć swój rozpędzający się związek, który zaczyna chwiać się w posadach. Kate nie może poradzić sobie z przeszłością. Choć pod względem kryminalnym mi się podobał, to trochę mnie zmęczył emocjonalny rolleroaster.

Trzeci tom „Troop 18”, różni się od pozostałych pod kilkoma względami. Przede wszystkim jest opowiadany z perspektywy sierżant Andy Wales. Bardziej skupia się na wątku relacji pomiędzy bohaterkami niż na kryminale, który przez to trochę się wlecze i bardzo długo w ogóle nie wiadomo o co chodzi. Właściwie do rozwiązania zagadki nie miałam pomysłu o co w niej chodzi. Może ze względu na dużą ilość postaci, które zaczęły się dla mnie ze sobą zlewać. Plusem była Andy Wyles. Od początku była to moja ulubiona bohaterka serii i cieszę się, że mogłam o tym przeczytać z jej punktu widzenia. Emocjonalne huśtawki Kate Morrison po prostu mnie zmęczyły. Być może to kwestia charakteru. Dla mnie to był najsłabszy tom.

Generalnie polecam całą serię, mimo że ostatni tom uważam za jej najsłabsze ogniwo. Można przeczytać tylko pierwszy. Ale jeśli zdecydujecie się przeczytać drugi, trudno Wa m będzie nie zajrzeć do trzeciego, żeby zobaczyć jak to wszystko się skończy.

Od strony kryminalnej cały cykl jest zaskakujący i nowatorski.


Published – 2016/17 by Bold Strokes Books

Language – English

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *